Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» icon

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів»

Реклама:



Скачати 264.78 Kb.
НазваУрок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів»
Дата конвертації27.07.2013
Розмір264.78 Kb.
ТипУрок
джерело
1. /розробки урок_в/В_дкритий урок з математики.doc
2. /розробки урок_в/Етична граматика..doc
3. /розробки урок_в/Образотворче мистецтво 2.doc
4. /розробки урок_в/задачи казки 1 кл.docx
5. /розробки урок_в/опис синицки.docx
6. /розробки урок_в/розвиток мовл.docx
7. /розробки урок_в/урок.doc
Урок з математики і природознавства
Урок 22 Тема: Кожна робота легка, коли охоче її виконуєш. Закінчив діло гуляй сміло
Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів»
Задачi казки з математики у 1 класі
Урок розвитку зв'язного мовлення (4 клас) Тема: Розвиток мовлення. Художній опис синички Навчально-виховні завдання
Урок розвитку зв'язного мовлення. „З мами починається життя
Урок «людські чесноти. Ввічливість». 3 клас Мета: Формувати навички культурної поведінки, дружні



Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів».

Мета. Провести порівняльний аналіз форми та розмірів (пропорцій) фігури людини; дати поняття про ілюстрацію; формувати уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії; розвивати уміння співпереживати казковим героям. Виховувати повагу до традицій українського народу.

Обладнання. Ілюстрації казкових героїв, виставка книжок з народними казками, зразки дитячих малюнків.

Хід уроку

І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

Ти, чуєш, як співає дзвінок

Він нас кличе на урок.

Щоб всі гарно ми сідали

І урок свій починали.

ІІ. Робота над темою уроку.




  • Сьогодні на уроці образотворчого мистецтва ми з вами відправляємося у подорож до невідомої країни, познайомимося з її мешканцями. А як називається ця країна і як звуть її мешканців ми дізнаємося коли розгадаємо кросворд .

1. Я по засіку метений

Я на яйцях спечений

Я з борошна спечений.

Я від баби втік, я від діда втік,

То й від тебе втечу!



  1. Житло в якому мешкали мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик, лисичка сестричка, вовчик – братик та кабан – іклан.

  2. Кого вигнав із зайчикової хатки рак – неборак?

  3. Хлопчик, який звертався до гусей зі словами:

- Гуси, гуси, гусенята! Візьміть мене на крилята!

  1. Персонаж української народної казки, якому належать слова:

- Приходь, - каже, - журавлику, приходь, лебедику!

Я для тебе – як для себе…


Давайте спробуємо прочитати наш кросворд. То в яку країну ми з вами відправляємося? (У країну казок)

  • Правильно , діти , сьогодні ми з вами подорожуємо у казкову чарівну країну. У ній живуть наші знайомі – герої різних казок.

Але,щоб потрапити до казкової країни нам потрібно дістати чарівний золотий ключик. Цей ключик знаходиться у Буратіно. Але,щоб забрати у нього цей ключик ми повинні прийняти участь у вікторині: «З якої це казки?»

  1. Мищенят у казці «колосок» звали…(як?)

  2. Лисиця пригощала Журавля… (чим?)

  3. Хто вкрав Івасика – Телесика?

  4. Кого привів до баби з дідом Солом’яний Бичок?

  5. Що приказував вовк, коли хвостом ловив рибу?

  6. Замісила баба тісто та й спекла дідові… (що?)

  7. Лежить рукавичка. Ось біжить… (хто?)

  8. Хто прогнав Козу – Дерезу з Зайчикової хатки?

  9. Чи може їжачок насправді перегнати зайця? А у казці?

  • Молодці, друзі, ви добре впорались із цим завданням.

Ключик, ключик золотий,

Двері чарівні відкрий

Та дивись не підведи,

нас чекають всі книжки!

ІІ. Робота з підручником.

  • А зараз ми з вами відвідаємо ще маленького симпатичного хлопчика по імені - Цибуліно. Цей хлопчик є головним героєм казки Джанні Родарі «Пригоди Цибуліно».

Відкрийте підручники на с. 62 і роздивіться ілюстрацію до цієї казки. Зверніть увагу на цього маленького казкового героя.




Ручки і ніжки в Цибуліно зелені,а голова схожа на цибулинку.Він і є справжній хлопчик – цибулинка. Його фігура складається з трьох однакових за висотою частин.

ІІІ. Повідомлення завдання – намалювати Цибуліно.

Колір паперу для роботи оберіть за бажанням – світлий (білий, сіруватий) або темний (чорний, темно – брунатний). На палітрі розведіть водою фарбу (для темного кольору – жовту, а для паперу світлого кольору – якусь темну) і починайте малювати.

ІV. Порядок виконання завдання.

Аркуш паперу поділити навпіл вертикальною лінією. Вона є також віссю симетрії, яка допоможе намалювати Цибуліно посередині аркуша; на цій лінії (кінчиком пензля) позначити висоту фігури Цибуліно (майже на всю висоту аркуша і поділити її рисочками на

три рівні частини; порівняти на око, чи справді частини однакові за висотою;

  1. Набрати більше гуаші на пензель і намалювати всі частини фігури відповідними кольорами: Круглу голівку – цибулинку з чубчиком (відтінок гуаші для волосся разом із чубчиком взяти дещо темніший від кольору голови); тулуб, ноги і руки (для решти частин фігури взяти лише зелену фарбу); пильнувати, де тулуб ширший, де – вужчий, якої довжини руки порівняно з тулубом; на ногах - штанці;

  2. Подряпуванням загостреною паличкою (або держаком пензля) по вологому шару фарби позначити волосся на голові, відокремити ноги від тулуба тощо, деталі обличчя (очі, ротик, носик) також позначити темною фарбою кінцем пензля.

V. Практична діяльність учнів.

VІІ. Підсумок уроку.

Ось і завершилася наша казкова подорож.

  • Як називається країна у якій ми сьогодні побували?

  • Які казкові герої зустрілися на нашому шляху?

  • Якого казкового героя ми з вами малювали?

  • Із якої він казки і хто її написав?

  1. Перегляд дитячих малюнків.

  2. Виставка учнівських робіт



Урок 28. Малювання ілюстрації до казки «Курочка Ряба»

Мета. Розвивати навички учнів у зображенні птахів і людей, уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії; удосконалювати навички роботи фарбами; розширити уявлення про казку як жанр усної народної творчості.

Обладнання. Таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт – ілюстрацій до українських народних казок. Ілюстровані казки.

Хід уроку

І.Організація класу.

- Добрий день! В добрий час!

Рада,діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Сядьте рівненько,

Посміхніться гарненько,

Візьміть собі у кулачок

Хороший настрій на урок.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Вступна бесіда вчителя

На сьогоднішньому уроці ми з вами знову будемо говорити про казки.

Чарівний світ казкового царства. Він таїть і собі чимало незвіданого, загадкового, таємного. Це безцінна скарбниця, яку створив народ або окремі люди. Світ казок надзвичайно барвистий і захопливий, тому їх так полюбляють діти.

Колись вам читала казочки мама або бабуся, а тепер ви читаєте самостійно, навіть самі ходите до бібліотеки. У бібліотеці зібрана величезна кількість казок: це казки про тварин, чарівні казки, побутові казки. Кожна казка навчає любити, чинити добро, захищати менших.

Сьогодні ми помандруємо у світ казок про птахів.

  • Які ви знаєте казки про птахів? (діти називають казки)

  • Пригадати одну з них вам допоможе вірш.

Жила собі курочка Ряба.

Годували курочку дід і баба.

І знесла їм курочка непросте яєчко,

а знесла їм курочка золоте яєчко.

І куди б не падало, і де б не котилось,-

То ніде й ніколи воно вже не билось….

А тепер дід веселий, і не плаче баба,

і живе ще й досі в них курочка Ряба.

Ну, що, діти, здогадалися про яку казочку розповідається у цьому вірші?

Сьогодні ми з вами малюватимемо композицію до казочки «Курочка Ряба».

2) Робота з підручником.

Відкрийте підручник на с. 66 і розгляньте ілюстрацію до казки.





  1. ІІІ. Послідовність виконання малюнка:

    • Давайте розглянемо послідовність виконання малюнка у ваших зошитах з образотворчого мистецтва.











    Вибрати колір паперу; оскільки головною героїнею (або персонажем) казки є курочка Ряба. Малюнок слід починати саме з неї, зобразити її майже на всю висоту аркуша пальцем і пензлем; передаючи характерні ознаки зовнішнього вигляду курочки, не забувати, що це казковий персонаж; курочку можна намалювати на аркуші посередині чи з боку;

  2. Малюнком треба заповнити весь аркуш паперу, тому на вільних місцях слід зобразити ті деталі довкілля, які допоможуть зрозуміти, де саме знаходиться курочка

(якщо в хаті – можна намалювати на підлозі килимок чи доріжку, гніздечко, а в ньому – золоте яєчко; на стіні – картину або фотографію, вбрану вищитим рушничком, чи якусь іншу прикрасу, полицю з посудом; на підвіконні – вазон з квітами чи розписний глечик);

  1. бажано зобразити ще одного персонажа казки – мишку.

ІV. Практична робота учнів.

V. Підсумок уроку.

- Ілюстрацію до якої казки ми вами малювали на сьогоднішньому уроці?

- Що знесла курочка Ряба?

- Хто розбив яєчко?

Чи сподобалася вам ця казочка?

VІ. Перегляд і демонстрування дитячих робіт.


Урок 29 . Малювання на кольоровому папері композиції «Диво – птиця».

Мета. Ознайомити учнів з кращими взірцями українського декоративно – прикладного мистецтва – виробами петриківського розпису; розвивати естетичне сприймання дійсності, уміння зіставляти, порівнювати, відшукувати природні форми живих істот; уміння узгоджувати декоративне оздоблення із силуетною формою; визначати характерні особливості будови птахів. Виховувати любов до декоративно – прикладного мистецтва, бережливе ставлення до птахів.

Обладнання. Зразки виробів майстрів декоративно – прикладного мистецтва, вишиті рушники, малюнки із зображенням елементів петриківського розпису, зразки дитячих робіт.

Хід уроку

І.Організаційна частина.

Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав.

Тож і ви часу не гайте

Працювати починайте.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Робота над загадкою.

Двічі народжується, а раз умирає.

(Птах)

Правильно, діти це птах. На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо говорити про птахів, а також будемо вчитися їх малювати.

ІІІ. Робота над темою уроку.

1.Вступна бесіда.

На минулих уроках ми з вами говорили про казки. Вчилися малювати різних казкових персонажів – героїв народних і літературних казок. Але то були казки побутові, а сьогодні ми з вами створимо фантастичного птаха з чарівної казки.

У нашій казці кольоровій

Все дивовижне і чудове.

Ось перед вами диво-птиця,

Чимось схожа на жар-птицю.

Яке пір’я в птиці, ану лиш подивіться (перегляд ілюстрацій)

Птахи в давнину сприймалися посланцями сонця, символами щастя й радості, тепла й світла; вони віщували настання весни, врожай, багатство. У давнину у народі говорили, що птахи – це символи людських душ. І дуже часто майстрині на своїх рушниках де вишивалось родинне дерево життя, зображували птахів фантастичними істотами. Розміщували їх біля кореня, на середині стовбура та у вітті з обох боків дерева, що символізувало міцність та незнищенність роду. Здавна дружать добрий птах лелека і людина. «Де лелека водиться, там щастя родиться», стверджували старі люди. Українці вважають лелеку птахом-оберегом, тому на вишивках він уособлює вірність і доброту.

А соловейка найчастіше вишивають на гілці калини, що символізує продовження роду. На весільних рушниках бачимо поважних пав. Ця жар-птиця є птахом сімейного щастя. Не тільки на вишивках, але й на інших декоративних виробах – глечиках, вазах, тарелях, писанках - ми можемо побачити зображення чудових птахів.

ІV. Робота з підручником.

Відкрийте підручник на ст.69 і розгляньте малюнки птахів, яких ми сьогодні будемо малювати.

Перегляд демонстраційного матеріалу.

Як ви думаєте, чим відрізняється фантастичний птах від звичайного?

Подивіться на сторінку 69. Птахи, яких ви тут бачите, гарні й райдужні. Який радісний, піднесений настрій створює сполучення яскравих кольорів! А яке

Дивовижне візерунчате оздоблення! Зверніть увагу – як вдало розташовано візерунки на кожній частині тіла птаха, як вони узгоджені між собою.

  • Я впевнена, що тепер і ви зможете намалювати свого гарного казкового диво-птаха.



2. Поетапне виконання композиції вчителем.

- Малюйте птаха на великому аркуші кольорового паперу.

Доберіть для малюнка такі кольори, щоб зображення було виразним, чітким.

- Спочатку малюйте пальцем або великим плоским пензлем. Потім промалюйте круглим пензлем дрібні форми та елементи або продряпайте їх загостреною паличкою чи держаком пензля на вологому шарі фарби.






VІ. Підсумок уроку.

  • Про які казки говорили на сьогоднішньому уроці?

  • Якого птаха сьогодні малювали?

  • Чи бачили ви такого птаха у природі?

Перегляд і демонстрування дитячих малюнків.



V. Практична діяльність учнів.


Урок 30. Гравюра на вощеному папері. Композиція «Чарівний ліс вночі»

Мета. Ознайомити учнів із гравюрою на вощеному папері; поглиблювати знання про виражальні засоби живопису; навчати учнів виконувати композиції без попередньої прорисовки олівцем; виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання. Репродукції творів живопису і графіки для порівняння , таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт із зображенням дерев.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Ми з вами продовжуємо знайомитися із світом казок. Світ казок дуже великий, різноманітний і чарівний. Він таїть в собі чимало незвіданого, загадкового, таємного. Героями цього казкового царства будемо і ми з вами. Сьогодні ми з вами відправляємось на екскурсію до казкового чарівного лісу. А, зараз послухайте вірш, який допоможе нам уявити цю казкову подорож.

Чудо, чудо – дерево, дерево казок….

Нумо, намалюємо чарівний лісок.

Там у кожнім дереві чудеса живуть,

і листки чарівні на гілках ростуть.

- Чи уявили ви собі такий чарівний ліс із дивовижними казковими деревами, який описано у вірші? Пофантазуйте, поміркуйте, чим саме відрізняється цей ліс від звичайного, завдяки яким засобам можна створити відчуття незвичності, фантастичності зображеного на малюнку. Мабуть, одним із таких засобів буде колір.

ІІІ. Робота з підручником.

  • А зараз відкрийте підручник на ст. 70 і подивіться, як виконав малюнок чарівного лісу ваш ровесник.

  • На дуже темному тлі нічного неба казкові дерева виглядають контрастно, ніби світяться.




ІV. Перегляд репродукцій творів живопису і графіки.

  • А тепер подивіться, як художники передають композиції на своїх полотнах. Порівняйте ці картини. Зверніть увагу: малюнок можна передати не лише за допомогою кольору, а й за допомогою ліній, штрихів.

V. Знайомство з технікою гравюри на вощеному папері.

- Раніше на уроках образотворчого мистецтва ви свої враження передавали за допомогою фарб, кольорових олівців, фломастерів. Сьогодні спробуємо виконати композицію на вощеному папері «Чарівний ліс уночі».

Натріть усю поверхню цупкого паперу чи тонкого картону звичайною парафіновою свічкою. Нанесіть зверху фарбу чи туш синього або чорного кольорів. Аби туш чи фарба пристали до парафіну, пензлик з тушшю чи фарбою слід потерти об шматочок мила, а потім наносити на папір.

Коли туш добре висохне, гострим предметом видряпайте свою композицію. У такій техніці можна досягти переходу від найтонших ліній і штрихів – до широких чорно – білих плям.

V. Самостійна робота учнів.

VІ. Підсумок уроку.

  • Де ми з вами сьогодні побували?

  • Чому цей ліс такий незвичайний?

  • Хто може жити у такому лісі?

Перегляд і виставка дитячих робіт.


Урок 31. Рвана аплікація «Дивний флот на сонці сяє»

Мета. Удосконалювати навички роботи в техніці аплікації; вчити учнів виконувати тематичну композицію із застосуванням паперових моделей кораблів; розвивати спостережливість, творчу уяву, зорову пам'ять, образне мислення, фантазію, технічні навички роботи з матеріалами.

Обладнання. Таблиці, малюнки, ілюстрації із зображенням різних видів суден, зразки дитячих аплікацій.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Повідомлення теми і завдань уроку.

ІІ. Робота над новою темою.

  1. Вступна бесіда вчителя.

  • Чи доводилось, діти, вам спостерігати, як плавають по морю невеликі човни, красені кораблі або легкі вітрильники? Якщо ні, то, певно бачили по телевізору.

Проте не завжди по морях і океанах плавали такі великі і чудові кораблі. Колись дуже давно люди мріяли плавати. Водні простори вабили їх у мандри, щоб відкривати нові землі, продавати свої і купувати чужі товари.

Але це було неможливо, без кораблів , човнів та плотів. Проте з часом люди навчились будувати спочатку маленькі плоти, човники, а згодом і потужні лайнери, що легко перепливають океани. Корабель став геніальним винаходом людства, що упродовж своєї історії вірно служить людям. За допомогою кораблів не тільки подорожують та перевозять вантажі, а й досліджують космос.

2. Перегляд ілюстрацій, із зображенням різних видів суден.

Перед вами багато різних суден . Спочатку полічіть їх, поміркуйте і вкажіть де між ними пасажирські кораблі, а де військові, а де – ті, що перевозять різні вантажі.

  1. Словникова робота.

Я хочу познайомити вас із новими словами, які відносяться до роботи, яку ми з вами сьогодні виконуватимемо на цьому уроці.

Марина – картина, на якій зображено морський краєвид. Мариніст – художник, що малює марини.

  1. Продовження бесіди.

  • А чи мріє хто з вас стати моряком чи капітаном?

  • А чи доводилося вам пускати по невеликому струмочку паперового кораблика?

Сьогодні ми з вами будемо виконувати рвану аплікацію «Дивний флот на сонці сяє».


4. Робота у зошиті.

Можливо, ви звертали увагу на те, що морські судна – кораблі або вітрильники, які знаходяться дуже далеко, здаються маленькими і пливуть ніби аж на горизонті, а ті, що наближаються до берега, наче більшають у розмірі й пливуть усе нижче. Відкрийте зошит на с. 18 і розгляньте аплікацію, яку ми робитимемо на сьогоднішньому уроці.



ІІІ. Правила по техніці безпеки під час роботи з ножицями і клеєм.

ІV. Порядок виконання дій.

  1. Акуратно відірвіть від кольорового паперу клаптики у формі хвильок. По краях клаптиків утвориться біла смужка, яка відділятиме колір зображуваного предмета від тла.

  2. Спочатку на аркуш паперу наклейте хвилі. Потім виріжте два різних за розмірами кораблики. Розмістіть їх на аркуші паперу так, щоб менший кораблик знаходився вище, а більший – нижче.

  3. Ще можна вирізати сонечко і хмаринки і наклеїти зверху даної аплікації.

V. Практична діяльність учнів.

VІ. Підсумок уроку.

  • Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

  • Чому аплікацію назвали «рвана аплікація»

  • Чому одні кораблики потрібно малювати більшими, а інші меншими?



Урок 32. Малювання композиції «Квітуча галявина»

Мета. Звертати увагу учнів на особливості будови квітів, уміння передавати їх форму і колір на малюнку, продовжити закріплення поняття про межу зламу (земля – небо); вчити передавати просторові явища; удосконалювати навички роботи олівцями і фарбами; виховувати цікавість і любов до мистецтва.

Обладнання. ілюстрації із зображенням квітів, таблиці, ваза з квітами, малюнки (зразки дитячих робіт).

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Вступна бесіда вчителя.

- Приємно відчувати лагідні сонячні промені навесні, бачити пробудження землі. Спостерігати як проростають перші квіти. Від них завжди віє свіжістю, бадьорістю, здоров’ям. Нема на землі людей, які б не любили квітів. – Про квіти існує багато пісень, легенд, казок, поезій. Їх малюють художники, їм присвячують твори композитори.

2. Парад квітів.

(Виходять діти, у руках кожного з них квітка, про яку будуть розповідати).

Пролісок: Я перша квіточка весни,

Я пролісковий цвіт.

Я пережив зимові сни

І народивсь на світ.

У мене очі голубі,

Такі, як неба синь.

Росту між кленів і дубів,

Люблю і сонце й тінь

Барвінок: Недавно ще гула метелиця,

І ще лежить в низинах сніг,

А вже барвінка листя стелиться

Зеленим килимом до ніг.

Фіалка: Пелюстки лілово-сині,

Наче крапельки чорнила.

Запашні ми дуже-дуже

І тому нас люблять друже.

Конвалія: Я цвіту в травневі дні,

Між великим листом

Виснуть квіточки мої

Запашним намистом.

Ромашка: Стоять у лузі сестрички,

золотенькі очі, біленькі війки.

Мак: Серед літа, в день погожий,

Під ласкавим вітерцем

Я махаю перехожим

Червоненьким прапорцем.

3. Продовження бесіди.

За давніх часів існував культ квітів, а до наших днів дійшла мова квітів.

Вишиваючи або малюючи проліски, маємо на увазі чистоту і ніжність; барвінок – символ життя; ромашку – здоров’я і мир; червону ружу – палке кохання, фіалку – сором’язливість, волошку – добробут і довір’я, червоні кетяги калини – символ України.

Колись люди не зривали квітів, не ламали гілля без потреби, тому так прикро бачити сьогодні, як хтось із дітей палицею збиває голівки квітів, нищить кущі, тягне – вириває із землі разом із корінням тендітні лісові чи польові квіти. А вони майже одразу в’януть і вмирають. Тож будемо і ми уважні, бездоганні, шляхетні у своєму ставленні до пречудового царства квітів.

Незабаром літо! Як добре було б зараз добре опинитися серед квітів на сонячній лісовій галявині! Навколо прослався барвистий килим із квітів. Послухайте вірш і уявіть себе на такій галявині.

Квіткові сни.

Кожній квітці навесні

Кольорові сняться сни:

Кульбабі сняться золоті,

тюльпанові – червоні

І дуже – дуже голубі

Дзвіночку лісовому.

Бузку бузкові сняться сни,

Волошці – волошкові,

Ромашці – срібні від роси,

фіалці – фіалкові.

4. Робота з підручником.

Відкрийте підручник на ст.77 і розгляньте пейзаж, який там зображено.

Зверніть увагу, що він ніби складається з двох частин: одна, більша, - це галявина вкрита квітами; інша – вузька блакитна смужка неба.








  1. Порядок виконання роботи.



  • Сьогодні ми будемо малювати галявину фарбами на кольоровому папері (краще - на зеленому)

Візьміть спочатку жорсткі, щетинні пензлі. Бажано мати і м’який, круглий пензель.

  1. спочатку великим щетинним пензлем позначте на папері тонку смужку неба;

  2. далі ще раз уважно розгляньте пейзаж на с.77. З’ясуй, якого розміру зображення квітів, що ростуть ближче, якого – тих, що вдалині.

– Яку галявинку вам хочеться зобразити?

  • Квітів якого кольору на ній найбільше?

3) наберіть потрібної фарби і покрийте нею малюнок біля смуги неба (ту частину, яка буде найдалі). Робіть це легким «тупцюванням», тримаючи пензлик вертикально над папером;

4) зафарбовуючи нижню частину зображення (ту, що ближче), сильніше натискайте на пензлик. Окремі кольорові плями позначайте кінчиком пензля, торкаючись паперу зовсім легко чи натискаючи сильніше;

5) у нижній частині зображення вже добре видно окремі пелюстки і серцевини квітів. Малюйте їх пензлем (щетинним чи круглим) або пальцем;

6) на завершення домалюйте стебельця й листочки, а ще можете доповнити свій малюнок зображенням комах (метеликів, бабок)

ІІІ. Практична діяльність учнів.

ІV. Підсумок уроку.

  • Для чого людині потрібні квіти?

  • Із чим можна порівняти квіти?

  • Яку користь приносять квіти людям?

Перегляд і демонстрування дитячих малюнків.


Урок 33. Навички малювання фігури людини. Композиція «Україночка Оленка».

Мета. Дати поняття про жанр образотворчого мистецтва – «портрет»; розкрити основні зображення обличчя людини; елементарні пропорції, розташування окремих частин; розповісти про український національний костюм; пробудити зацікавлення українськими народними традиціями, минулим нашого народу, його звичаями; розвивати творчу уяву, фантазію, образне мислення.

Обладнання: таблиця поетапності людини у національному костюмі, ілюстрації. Малюнки (зразки дитячих робіт).

Хід уроку

І. Організаційна частина. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Робота над темою уроку.

1.Вступна бесіда.

  • Сьогодні до нас на урок завітала чарівна маленька дівчинка.

(До класу заходить дівчинка у українському національному одязі).

Вчитель. Хто ти, дівчинко маленька?

Дівчинка. Я – Оленонька гарненька.

Українкою зовуся

Й тою назвою горжуся.

Вчитель. А скажи, де край твій рідний?

Там, де неба круг погідний.

Там, де сонце сяє ясне

На вкраїнські діти красні;

Де лани, степи безкраї,

Де орел буйний літає,

Де Карпат вершки високі,

Де потоків дна глибокі

Де Дністер і хвилі Прута,

Де Дніпро, старий Славута;

Де високії могили,

Що в них голови зложили

Мої предки в лютім бою,

За Вкраїну любу свою.

Вчитель. Хто, дітки, завітав сьогодні до нас на урок?

Зверніть увагу на одяг нашої гості. Національний одяг українців змінювався протягом століть, успадковуючи найкращі народні традиції. Він поєднував усі види декоративного мистецтва: тканинну вишивку, мережку, вибійку, вироби зі шкіри, ювелірні прикраси.

Віночок також атрибут народного одягу, але його носили тільки дівчата, жінкам потрібно було носити хустку, або очіпок.

В Україні здавна існував звичай: молоді дівчата прикрашали голову вінком із живих квітів. Кожна дівчинка вміла плести вінок. З жовтих сонечок кульбаб, з кленових листків – короною, чи просто з’єднати барвисте коло лугових і лісових квітів. А чи знаєте ви, що український віночок не просто краса, а оберіг «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що біль знімає. Волосся береже.

  • А зараз послухайте вірш Наталки Поклад про дівчинку Оленку і зверніть увагу не те, що ще крім віночка носили українські дівчата.

До барвистого віночка –

Вишиваночка - сорочка

Фартушок і чобітки,

Й різноколірні стрічки…

Це Оленка – українка.

Як вона співає дзвінко!

Як сміються оченята!

Як танцюють ноженята!

Цей вірш неначе змалював у нашій уяві образ дівчинки у святковому українському вбранні. Така дівчинка могла б гратися на квітучій літній галявинці, яку ми малювали на минулому уроці: з квітів, що ростуть на галявині, сплетений її віночок; яскраві барви вбрання, віночок з різнокольоровими стрічками й вишиванка відповідають кольорам пейзажу. Це ніби те саме веселе літо, настання якого ви з нетерпінням чекаєте!

2. Робота з підручником.

Сьогодні на уроці ми будемо малювати портрет україночки Оленки.

Відкрийте підручник на с. 79 і розгляньте національний одяг маленьких україночок.

ІІІ. Перегляд демонстраційного матеріалу.

ІV. Порядок виконання дій.

    1. Нам вже доводилося зображати людей. Пригадайте, наприклад, як нещодавно малювали казкового героя Цибулино, і робіть так само. Пильнуйте, аби всі частини тіла (голова, руки, ноги, тулуб) були потрібного розміру.









2)Фігуру дівчинки розмістіть майже на всю висоту аркуша паперу. Добре продумайте деталі одягу дівчинки, можна вибрати один із варіантів, зображених на с. 79. малюнок можна доповнити зображенням квітів, що ростуть на галявині. Колір паперу – вибрати за бажанням.

V. Практична діяльність учнів.

VІ. Підсумок уроку.

- Чий портрет ми малювали на сьогоднішньому уроці?

- Що носять на голові українські дівчатка?

- З чого плетуть віночки дівчатка?

Перегляд і демонстрування дитячих малюнків.


Урок 34. Конструювання з паперу стільця для Дюймовочки.

Мета. Навчати учнів конструюванню з паперу (стільця); розвивати уміння бачити, аналізувати і творчо відтворювати за допомогою паперопластики свій задум; виховувати потребу доводити розпочату справу до кінця.

Обладнання. Таблиці, малюнки (зразки робіт), ілюстрації до казки Г.К.Андерсена.


Хід уроку


І. Організаційна частина.

- Доброго дня вам, любі малята,

Хлопчики милі мої і дівчата.

Усмішкою щирою всіх вас вітаю,

Бадьорого настрою нині бажаю!

Учні. Доброго ранку, доброго дня!

Ми вам бажаєм здоров’я й добра!

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Робота над темою уроку.

Сьогодні листоноша нам у клас приніс телеграму від відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Він просить нас допомогти змайструвати стільчик для малесенької дівчинки. Вона героїня його улюбленої казки. А що це за дівчинка, ми дізнаємося, коли прослухаємо уривок цієї казки?

    1. Прослуховування уривка із казки Ганса Крістіана Андерсена «Дюймовочка».

«Жила на світі одна жінка. В неї не було дітей, а їй дуже хотілося мати дитину. От пішла вона до старої чаклунки і каже:

  • Мені так хочеться, щоб у мене була дочка – бодай маніпусінька!...

  • Це просто! – відповіла чаклунка.

  • Ось тобі зернятко. Посади у квітковий горщик.

Не встигла вона його полити, як зернятко проросло. Із землі прорізалися два тендітні листочки й ніжна стеблинка, на якій з’явилася велика чудова квітка, схожа на тюльпан. Але пелюстки квітки були щільно стиснуті: вона ще не розпускалася.

  • Яка чарівна квітка! – мовила жінка і поцілувала гарні барвисті пелюстки. Тієї ж хвилини в осердячку квітки щось клацнуло, і вона розпустилася. Це справді був великий тюльпан, а в його чашечці сиділа жива дівчинка. Вона була малесенька – малесенька всього з дюйм на зріст…»

2. Бесіда вчителя.

- Як звали цю маленьку дівчинку?

- Чому її так назвали?

- Звідки з’явилася ця маленька дівчинка?

- Правильно, діти, цю дівчинку звали Дюймовочкою через те, що вона була зовсім маленька ( зростом з дюйм). Вона, навіть, могла поміститися в осердячку квітки. І стільчик для неї повинен бути також маленьким.

3. Перегляд демонстраційного матеріалу.

Відкрийте альбоми і подивіться на малюнок на с.56. Для того , щоб сконструювати стілець для цієї дівчинки ми скористаємося шаблоном.




ІІІ. Послідовне виконання виробу вчителем.

    1. Виберіть кольоровий папір для свого стільчика. Подивіться на шаблон моделі, який лежить перед вами. Попробуйте накреслити такий самий у себе на папері.

    2. Проведіть правильні лінії для згину. Зігніть папір у тих місцях де позначено штрихпунктирною лінією.

    3. Склейте стільчик у зазначених місцях.

    4. Виріжте спинку (дивіться малюнок) і приклейте до готового стільця.

Ось наш стільчик і готовий. І Дюймовочка усім нам щиро дякує за наше старання.

ІV. Бесіда про техніку безпеки під час користування ножицями.

V. Перегляд зразків.

VІ. Практична діяльність учнів.

VІІ. Підсумок уроку.

  • Що навчилися робити на сьогоднішньому уроці?

  • Героєм якої казки є ця дівчинка?

  • Хто написав цю казку?

  1. Перегляд і виправлення помилок.

  2. Демонстрування дитячих виробів.



Урок 35. Малювання ілюстрації до казки І. Франка «Заєць та їжак»

Мета. Формувати в учнів уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії; удосконалювати навички роботи з фарбами; вчити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати жадібність, хитрість, жорстокість, зло, боротися з ними у повсякденному житті4 виховувати у дітей повагу до традицій українського народу; розвивати творчі здібності дітей.

Обладнання. Ілюстрації, зразки дитячих робіт із зображенням персонажів казок, виставка книжок з казками.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Учитель.

Вже дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Діти.

Зовсім часу ми не гаємо –

Працювати починаємо.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Робота над новим матеріалом

  1. Вступна бесіда.

  • Сьогодні, діти у нас незвичайний урок. Ми з вами помандруємо у чарівне місто. Ми нерозлучні з ним у дитинстві, але й дорослими не забуваємо про нього. Бо мудрість, добро, краса його – невичерпні. Це дуже велике місто. Зупиняючись на його вулицях, відкриватимемо щось нове і цікаве.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А що ж ми будемо робити?

А що ми будемо читати?

Ви можете усі сказати,

Як спробуєте ребус розгадати.




(Казка)

Дуже звичне для нас слово «казка», а який великий зміст ховається за цим словом! Казки почали складати у давнину і передавали в усній формі із століття в століття, з покоління в покоління. Такі казки називаються народні.

Одні розповідали, а інші, такі як І.Франко, О.Пушкін, брати Грім, записували ці казки. Щось доповнили, щось змінили, і ми з вами отримали авторські літературні казки. І сьогодні ми з вами здійснимо подорож у казку, яку написав талановитий український письменник Іван Франко. А хто є головними героями цієї казки ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мої загадки.

  1. Відгадування загадок.

Хто влітку гуляє,

а взимку спочиває?

Голок він багато має,

та ними не вишиває.

(Їжак)

Зимою в білому, як сніг,

а влітку в сірому гуляє.

Вловить його ніхто не міг,

тому, що ноги довгі має,

великі вуха, косий зір.

Як називається цей звір?

(Заєць)

  • Молодці! Ви гарно справилися із цим завданням. Головними героями казочки Івана Франка є Заєць та Їжак.

  • А хто з вас знає цю казочку?

  1. Розповідь казки дітьми.

  2. Читання уривка казки у зошиті с. 32.

  3. Обговорення казки.

  • Як можна охарактеризувати Зайця із казки? (Хитрий, злий, любить дражнити інших, насміхатися, не бачить своїх недоліків).

  • А який у казці Їжак? (Працелюбний, добрий, ввічливий, винахідливий, мудрий, розсудливий).

  • Чого навчає нас ця казка? Який зробите висновок?

(Ніколи не насміхатися над недоліками інших, бути ввічливими, доброзичливими, скромними, не вихвалятися перед іншими).


ІІІ. Перегляд демонстраційного матеріалу.

  • Сьогодні на уроці ми будемо малювати композицію до казки «Заєць та Їжак»

  • Подивіться на малюнок і попробуйте уявити собі своїх героїв, якими б ви хотіли їх намалювати. Кого ми намалюємо добрим, чуйним, ввічливим, а кого навпаки – насмішливим, хвастливим?



ІV. Порядок виконання дій.




    1. Тіло Зайця складається з двох основних частин (дивіться малюнок) із голови і туловища. До основних частин домальовуємо лапки, хвіст, вуха.

    2. Тіло Їжачка складається з на півовала, до якого домальовуємо лапки і носик.

V. Практична діяльність учнів.

VІ. Підсумок уроку.

  • Яких казкових персонажів сьогодні малювали?

  • Яким ви намалювали Їжачка?

  • А яким Зайця?

Перегляд і демонстрування дитячих малюнків.







Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУрок-подорож у Лісову школу Тема. Закріплення знань про звуки і букви. Робота з дитячою книжкою
Обладнання: роздаткові картки, ілюстрації із зображенням казкових героїв, таблиці для ігор, казкові хмаринки, складова таблиця, збірка...

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУрок за темою «Означення та властивості тригонометричних функцій», на якому ми повинні повторити вивчену тему та підготуватися до контрольної роботи, яка буде на наступному уроці
Диференційні завдання на побудову графіків. (В одній координатній площині побудувати графіки : гр. А у=sinx, y=2sin(x+П/2)+3; гр....

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconОбразотворче мистецтво 2 клас (35 год., 1 год на тиждень)
Розвиток аналітико-синтетичного сприймання на основі визначення головних та другорядних ознак зображуваних предметів та відтворення...

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУрок узагальнення й систематизації знань. Соколовський Анатолій Станіславович, вчитель фізики та інформатики Григорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Урок-лекція: Альтернативні джерела енергії. Перспективи освоєння на території Хмельницької області

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconДокументи
1. /Декабрь 2011/Лист (Конкурс на кращий виховний зах_д_Шк_льний св_т)/zayava.doc

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconПоложення про Всеукраїнський олімпійський урок
Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано у 2005 році з ініціативи Національного олімпійського комітету України та за підтримки...

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconЯ за мистецтво, що вчить” Показати реальні краєвиди у власній інтерпритації. а також намалювати портрети які передають суть персонажів, прагне тернополянка Світлана Волкова
Я за мистецтво, що вчить” [Текст] : [за матеріалами розмови терноп художн. Світлани Волкової, серед робіт якої портрет Бориса Салабчука,...

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУрок учнівську форму; для роботи в майстерні халат; на спор- тивні заняття спортивний костюм; у гості святковий одяг
Відповідно до заняття: урок учнівську форму; для роботи в майстерні халат; на спор

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУкраїнська мова. 7 клас Напишіть твір-мініатюру з елементами опису на тему: «Складу букет улюбленій людині»
Напишіть твір-мініатюру з елементами опису на тему: «Складу букет улюбленій людині» ( до 70 слів). 12 б

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconУрок соревнование для 7 класса

Урок 27. Малювання на тему: «В гостях у казкових персонажів» iconДокументи
1. /Урок ь 2.rtf
2. /Урок ь7.doc

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©tib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи